سید حسن نصرالله: هزینه مقاومت بسیار کمتر از هزینه سازش است/ امنیت لبنان مرهون معادله طلایی است- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المنار، جشن‌های سیزدهمین سالگرد پیروزی بر رژیم صهیونیستی در جنگ 33روزه سال 2006 میلادی، در مربع رویارویی و ایستادگی یعنی «بنت‌جبیل، عیناتا، مارون الرأس و عیترون» برگزار شده است و سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله هم در این مراسم آغاز شده است.

موسی عبد علی مسئول رسانه‌ای حزب‌الله در منطقه جنوب لبنان گفته است انتخاب مربع رویارویی و ایستادگی برای برگزاری مراسم جشن امسال به‌خاطر نماد بودن این مکان به‌عنوان میدان رویارویی و نبرد با دشمن صهیونیستی در سال 2006 بوده که شاهد نبرد شدید و سختی میان رزمندگان مقاومت و نظامیان صهیونیست در بیست و چهارم آگوست 2006 بود به‌طوری که طی آن یک نظامی صهیونیست به هلاکت رسید و ده‌ها نفر زخمی شدند، همچنین روز بیست و ششم آگوست همان سال، نبرد بزرگی رخ داد که طی آن 9 نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند و همین تلفات سبب عقب‌نشینی دشمن اسرائیلی به‌سمت مارون الرأس شد.

مهمترین محورهای سخنان نصرالله

سالروز پیروزی بر دشمن اسرائیلی در سال 2006 را تبریک می‌گویم.

لبنان امروز در حالتی از امنیت و آرامش به سر می‌برد.

تمام مناطق جنوب لبنان، در امنیت و آرامش کامل و بدون هرگونه نگرانی یا ترسی از تجاوز دشمن به‌سر می‌برد.

برخی شب و روز تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند تا ما در بالاترین آماده‌باش برای بازدارندگی در برابر دشمن قرار داشته باشیم.

جنگی که در سال 2006 علیه لبنان به‌راه افتاد، با تصمیم آمریکایی و با هدف ایجاد خاورمیانه جدید با اجرای اسرائیلی صورت گرفت.

اگر پروژه و طرح آمریکایی با موفقیت همراه می‌شد، منجر به سیطره آمریکا بر منطقه ما می‌شد و آغاز این سیطره از جنگ تموز (جنگ جولای 2006) می‌بود.

اگر اسرائیل به جنگ ادامه می‌داد، با توجه به آنچه در این جنگ با آن روبه‌رو شد، در نهایت به فاجعه بزرگی برای این رژیم منجر می‌شد.

برخی رهبران حزب‌الله خواستار ادامه جنگ علیه اسرائیل به‌سبب خسارت‌ها و تلفاتی که این رژیم متحمل می‌شد، شده بودند.

جنگ علیه لبنان به این دلیل متوقف شد که اسرائیل شکست خورد و در این جنگ ناتوان نشان داد، آنچه این جنگ را متوقف کرد، قدرت لبنان و قدرت مقاومت و ایستادگی مردم لبنان بود.

اگر معادله ارتش، ملت و مقاومت نبود، طرح خاورمیانه جدید (که آمریکا به‌دنبال اجرای آن از ایستگاه لبنان بود) شکست نمی‌خورد.

هدف از جنگ جولای، درهم کوبیدن مقاومت در لبنان و نابودی آن در فلسطین و پایان دادن به حکومت رئیس جمهور اسد در سوریه و نابودی مقاومت جدید در عراق و منزوی کردن ایران با هدف از بین بردن آن بود و اگر این پروژه به موفقیت منجر می‌شد، آمریکا بر منطقه ما سیطره می‌یافت.

ما امروز قدرتمند هستیم و قدرتمند باقی خواهیم ماند، موضع رئیس جمهور میشل عون را یادآوری می‌کنم که تأکید کرد که  اگر بار دیگر جنگی رخ دهد، ما بار دیگر پیروزی خواهیم شد، با چنین مواضعی، هرگز نخواهند توانست ما را شکست دهند.

اسرائیل نبرد در بنت‌جبیل را به‌دلیل اینکه نماد بود، انتخاب کرد تا یک دستاورد نظامی کسب کند، ولی خداوند پیروزی خود را بر رزمندگان مقاومت نازل کرد.

نبرد بنت‌جبیل، هر پروژه و طرحی برای پیروزی نظامی اسرائیل را با شکست روبه‌رو کرد و مربع ایستادگی، مانع هرگونه پیروزی اسرائیل در هر منطقه‌ای شد.

بنت‌جبیل ایستگاه سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده‌ای بود و مردم این منطقه و مقاومت توانستند این منطقه را تثبیت کنند.

ما افتخار می‌کنیم که بخشی از محور مقاومتی هستیم که می‌توان برای ممانعت از جنگ‌ها به‌روی آن تکیه کرد.

تکیه بر محور مقاومت مانع رشد تروریسم در سوریه یا جنگ جهانی جدید علیه سوریه خواهد شد.

هزینه مقاومت و ایستادگی بسیار کمتر از هزینه سازش و تسلیم است.

کسانی که منطقه را به‌سمت جنگ سوق می‌دهند، نتانیاهو (نخست وزیر رژیم صهیونیستی) و نظام سعودی هستند، در حالی که ما خواهان تداوم امنیت و صلح هستیم.

ما در برابر یک دستاورد تاریخی در سایه کاهش اظهارات آمریکاییها درباره جنگ علیه ایران قرار داریم.

آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیدند که نمی‌توانند بر تجزیه نظام در ایران حساب باز کنند.

جنگ علیه ایران، به‌معنای جنگ علیه محور مقاومت است و معنایش این است که چنین جنگی، تمام منطقه را به‌آتش خواهد کشید.

اسرائیل دیگر به لبنان تجاوز نمی‌کند، زیرا آن را در محاسبات خود قرار داده مبنی بر اینکه هر جنگ جدیدی، تمام منطقه را منفجر خواهد کرد.

یمن امروز در حالتی از ایستادگی و ثبات اسطوره‌ای قرار دارد و بشارت نزدیک بودن شکست متجاوزان را می‌دهم.

صهیونیست‌ها می‌خواستند در جنگ جولای، به هرگونه مقاومت در منطقه پایان دهند، ولی امروز محور مقاومت از فلسطین تا لبنان و سوریه و عراق و ایران و یمن امتداد و گسترش یافته است.

فرمانده جبهه داخلی رژیم صهیونیستی گفته است در مراحل اولیه هر جنگی در آینده با حزب‌الله، مرزها میان جبهه داخلی غیرنظامی و نظامی محو خواهد شد.

رئیس سابق بخش برنامه‌ریزی استراتژیک در ارتش اسرائیل اعتراف کرده است که اسرائیل کوچک و متزلزل است و در هر جنگی در آینده، حزب‌الله می‌تواند با تعداد اندکی موشک با دقت بالا، هزینه سنگینی به این رژیم تحمیل کند.

در صورتی که لشگرها و تیپ‌های اسرائیلی بخواهند در صورت بروز جنگ وارد لبنان شوند، ما آنها را در حالی نابود خواهیم کرد که تصاویر این نابودی به‌صورت مستقیم از رسانه‌ها پخش  خواهد شد.

باید به نتایج انتخابات پارلمانی احترام گزارد، زیرا بیانگر وزن و جایگاه‌های مشخصی است.

از اهالی شهر صور و روستاهای اطراف آن دعوت می‌کنیم در انتخابات پارلمانی میان‌دوره‌ای شرکت کنند.

از اینکه برادر، نواف الموسوی به‌دلایل شخصی استعفا کرد، تأسف می‌خوریم، ‌ما شیخ حسن عزالدین را برای این مأموریت (به‌عنوان جانشین الموسوی) انتخاب کردیم.

امیدواریم که شیخ حسن عزالدین در انتخابات (پارلمانی) به‌عنوان نامزد ائتلاف حزب‌الله و جنبش امل به پیروزی برسد.

مشروح سخنرانی سید حسن نصرالله در سیزدهمین سالگرد پیروزی تاریخی مقاومت بر رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه

سید حسن نصرالله که در جشن پیروزی بزرگ با عنوان «پیروزی و کرامت» در مربع رویارویی و ایستادگی در بنت جبیل به مناسبت سیزدهمین سالگرد پیروزی راهبردی لبنان در جنگ جولای 2006 سخن می‌گفت، ابتدا از حضور پرشور مردم در جشن پیروزی و ایستادگی‌شان تشکر کرد و گفت از زیبایی‌های این مناسبت همین بس که در فاصله بین دو عید قربان و عید غدیر برگزار می‌شود.

وی افزود چند روز دیگر و در بیست و پنجم آگوست، عید دیگری پیش رو داریم، به طوری که عید آزادی دوم را در شهرک العین در منطقه بقاع جشن خواهیم گرفت.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت طی روزهای گذشته در خلال عید سعید قربان، مردم ما در روستاها و شهرهای جنوب در فضایی از اطمینان بخشی و فراغ بال بدون هرگونه نگرانی زندگی کردند و این مسئله فوق العاده مهمی است.

وی خاطر نشان کرد ما شاهد عمران و آبادی گسترده در جنوب لبنان آن هم با پول‌های مردم و رنج و کار خودشان و با پول‌هایی لبنانی‌های مقیم خارج هستیم، کسانی که در معرض جنگ شرم آور آمریکا و دنباله‌روهایش قرار دارند، این امنیت و آرامش و قدرت فائقه‌ای که مردم در جنوب آن را احساس می‌کنند، نتیجه‌ تلاش‌ها، جهاد، رنج و سختی و مقاومت است.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد این لبنانی‌ها بودند که امنیت خود را در لبنان از موضع کرامت، قدرت،‌اقتدار و با تکیه بر معادله طلایی ارتش، ملت و مقاومت محقق کردند.

امنیت لبنان مرهون معادله ارتش،‌ملت و مقاومت است

سید حسن نصرالله در ادامه گفت نه آمریکا و نه جامعه بین المللی و نه اعراب نمی‌توانند بر لبنان در خصوص تامین ثبات و آزادی‌اش منت بگذارند، چرا که این معادله ارتش، ملت و مقاومت است که امنیت و ثبات را برای لبنان به ارمغان آورده است.

وی تصریح کرد ترس و وحشت دشمن از به راه انداختن جنگ جدید علیه لبنان به سبب سخنرانی‌ها و شعارها نیست، بلکه نتیجه کار سخت و شبانه روزی از سال 1982 تا امروز است.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت هدف از پروژه جنگ علیه لبنان در سال 2006 این بود که منجر به نابودی مقاومت در لبنان و فلسطین و سرنگونی نظام رئیس جمهور بشار اسد در سوریه و تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق و نابودی مقاومت در آن کشور و نیز منزوی کردن ایران به عنوان مقدمه‌ای برای سقوط آن بود.

وی افزود جنگ جولای 2006 تنها به یک دلیل متوقف شد که آمریکا و اسرائیل متوجه شکست خود در کسب نتیجه در این جنگ خود شدند و از اینکه مکرشان به خودشان برگردد(سحر جادوگر به خودش برگشت)، وحشت داشتند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد اسرائیل اگر به جنگ در سال 2006 ادامه می‌داد، قطعا به یک فاجعه عظمی در نتیجه خسارت‌‌ها و تلفاتی که در آن جنگ متحمل می‌شد، می‌رسید.

وی با یادآوری روزهای جنگ رژیم صهیونیستی علیه لبنان گفت من و برادرانم در دوران جنگ، روند آن را مورد بحث و بررسی قرار می‌دادیم، برخی از رهبران جهادی با آتش بس مخالف بودند و تمایل داشتند حتی اگر شده جنگ برای چند هفته دیگر ادامه پیدا کند، زیرا نتایج آن بسیار حیرت انگیز خواهد بود.

دبیرکل حزب  الله خاطر نشان کرد ما با آتش بس به خاطر زنان و مردان و کودکان و مردم خود در روستاها و شهرک‌ها و وضعیت انسانی و اجتماعی آنها موافقت کردیم.

آمریکا و اسرائیل برای آتش‌بس به التماس افتادند

وی تاکید کرد صهیونیست‌ها و در پس آنها،‌آمریکایی ها با یکی از هیئت‌های عربی در نیمه شبی تماس گرفتند و از آنها خواستند که آتش بس به هر قیمتی برقرار شود.

سید حسن نصرالله تصریح کرد آنچه جنگ را متوقف کرد، قدرت لبنان و مقاومت بود و هیچ کس در جهان نمی‌تواند بر ما منت بگذارد که جنگ علیه ما را در چهاردهم آگوست 2006 متوقف کرده است.

وی خاطر نشان کرد در جنگ جولای، شاهد موضع سیاسی رسمی متمایز بودیم که رئیس جمهور امیل لحود و نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان اتخاذ کردند، ولی وحدت ملی واقعی وجود نداشت، زیرا اگر وحدت ملی و انسجام و همبستگی داخلی واقعی در جنگ جولای وجود می‌داشت، در وضعیت طرفی قرار می‌گرفتیم که شروط خود برای آتش بس را تحمل می‌کرد.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت یاری و حمایت خداوند، عامل اساسی در پیروزی اسطوره‌ای جولای 2006 بود، چرا که گروهی از مجاهدان با لشگر‌ها و زره‌پوش‌ها و نیروی هوایی ارتش اسرائیل مقابله کردند، آنچه در جنگ جولای به دست آمد، یک پیروزی از سوی خداوند سبحانه و تعالی بود و هیچ تفسیر و توضیحی دیگری درباره آن نمی‌توان ارائه کرد.

سید حسن نصرالله خاطر نشان کرد رزمندگان در فاصله چندمتری و خانه به خانه و در شرایط نظامی دشواری با ارتش دشمن جنگیدند و خداوند پیروزی را بر آنها نازل کرد. مقاومت اجازه نداد حتی یک اسرائیلی از رویارویی خارج شود،مگر زیر آتش، به همین سبب دشمن مرتکب جنایاتی در روستاها(جنوب لبنان) شد.

ایستگاه سرنوشت‌ساز پیروزی بر رژیم صهیونیستی

دبیرکل حزب الله تصریح کرد ارتش اسرائیل به دنبال این بود که (به جامعه صهیونیستی) نشان دهد که یک دستاورد میدانی کسب می‌کند، ولی شکست در بنت جبیل، سبب حمایت از دیگر شهرک‌ها شد و اسرائیل اطمینان پیدا کرد که لشگرهایش ضعیف تر از آن هستند که بر شهر بنت جبیل و دیگر روستاها سیطره پیدا کنند، به همین سبب مربع ایستادگی، ایستگاه سرنوشت ساز و تعیین کننده ای بود و دشمن را از کسب هر گونه دستاورد زمینی ناامید کرد.

سید حسن نصرالله تاکید کرد عقیده خانه عنکبوت(اینکه اسرائیل از خانه عنکبوت سست تر است) به لطف شهدا و مجاهدان در مربع ایستادگی و بنت جبیل مورد تاکید قرار گرفت.

دبیرکل حزب الله ابراز عقیده کرد که یکی از برکات جنگ جولای، تلاش اسرائیل برای ترمیم و بهبود وجهه نیروی زمینی ارتش خود است و آنچه قبلا در غزه رخ داد، این مسئله را مورد تاکید قرار می‌دهد، در برابر، مقاومت از تجربه جنگ جولای به ویژه در مربع ایستادگی استفاده و بهره‌برداری کرد و ما سیستم نظامی را برای دفاع از شهرها و روستاها و سرزمینمان ایجاد کردیم.

پخش زنده متلاشی شدن لشگرهای ارتش اسرائیل در هر جنگ آتی

سید حسن نصرالله تصریح کرد مقاومت از تجربه جنگ جولای 2006 استفاده کرده و سیستم نظامی پیشرفته‌ای برای دفاع از خاک کشور ایجاد کرده است.

وی خاطر نشان کرد دشمن اسرائیلی همچنان از 13 پیش در تلاش‌های خود برای بهبود و ترمیم نیروی زمینی و اعتماد داشتن به تحقق پیروزی ناتوان است.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد صهیونیست‌ها در جنگ جولای به دنبال پایان دادن به تمام حالت‌های مقاومت در منطقه بودند، ولی امروز محور مقاومت از فلسطین تا لبنان و سوریه و عراق، ایران و یمن گسترش یافته است.

سید حسن نصرالله خطاب به تمام لشگرهای اسرائیلی گفت اگر وارد خاک کشورمان شوید، هر نقطه از این خاک، بیش از پانصد بار همانند مربع پیروزی خواهد شد.

وی افزود لشگرهای دشمن و تانک‌هایشان در مقابل دوربین‌های شبکه‌های ماهواره‌ای نابود خواهند شد و جهانیان پخش زنده نابودی لشگرهای اسرائیلی را که وارد لبنان شوند، خواهند دید.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد رئیس سابق بخش برنامه ریزی استراتژیک ارتش اسرائیل اعتراف کرده است که اسرائیل رژیمی شکننده و کوچک است و حزب الله با تنها چند عدد موشک می‌تواند در هر جنگی در آینده، هزینه سنگینی را به آن تحمیل کند.

دبیرکل حزب الله همچنین به سخنان فرمانده جبهه داخلی رژیم صهیونیستی اشاره کرد که گفته بود مرزهای بین جبهه داخلی نظامی و غیر نظامی در مراحل اولیه هر جنگی در آینده با حزب الله محو خواهد شد.

هزینه مقامت بسیار کمتر از هزینه سازش و تسلیم است

سید حسن نصرالله تصریح کرد امروز می‌توانیم به قدرت محور مقاومتی تکیه کنیم که افتخار می‌کنیم به آن تعلق داریم.

دبیرکل حزب الله به عملیات ضد صهیونیستی پنجشنبه 24 مرداد در قدس اشغالی اشاره کرد و گفت شهدای عملیات چاقو زدن در قدس در روز پنجشنبه الگویی از نسل فلسطین، نسل آینده و مقاومت هستند.

سید حسن نصرالله درباره مقاومت در سوریه، عراق و یمن هم خاطر نشان کرد سوریه در جنگ جهانی که بر آن تحمیل شد، ایستادگی و مقاومت کرد و با گام‌های ثابت به سمت پیروزی حرکت می‌کند.

دبیرکل حزب الله افزود مقاومت قدرتمندانه و مخلصانه ای در عراق شکل گرفت که آمریکایی ها را وادار به خروج کرد.

مژده نزدیک بودن شکست متجاوزان در یمن

سید حسن نصرالله درباره اوضاع یمن هم اظهار داشت یمن امروز در حالتی از ایستادگی و ثبات اسطوره‌ای قرار دارد و بشارت نزدیک بودن شکست متجاوزان را می‌دهم.

دبیرکل حزب الله ابراز عقیده کرد تکیه و حساب باز کردن بر محور مقاومت، منجر به توقف تجاوزگری به یمن به لطف ایستادگی خواهد شد و مانع بازگشت سلطه مجدد آمریکا بر عراق خواهد شد.

وی تاکید کرد با تکیه بر قدرت جبهه مقاومت امکان بازگشت(آزادی) قدس و مقدسات وجود دارد و غزه عزتمند باقی می‌ماند و قلب‌های فلسطینیان مالامال از امید خواهد شد.

دبیرکل حزب الله با تاکید مجدد بر اینکه هزینه مقاومت بسیار کمتر از هزینه تسلیم و سازش است، اظهار داشت با مقاومت، سرزمین و کرامت و نفت و حاکمیت و ناموس و شرافت حفظ می‌شود، ولی در سازش همه چیز را از تو می‌گیرند.

وی درباره محور مقاومت با توجه به سخنانی که درباره جنگ آمریکا علیه ایران گفته می‌شد، تاکید کرد محور مقاومت از طریق موضع منسجم و به هم پیوسته و ایستادگی مانع جنگ خواهد شد، چرا که در صورت بروز جنگ، تمام منطقه شعله ور خواهد شد.

سید حسن نصرالله افزود آنچه مانع جنگ ویرانگر در منطقه می‌شود، انسجام و به هم پیوستگی جبهه مقاومت است.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد کسانی که منطقه را به سمت جنگ سوق می‌دهند، نتانیاهو، عربستان سعودی، امارات و برخی کشورهای حاشیه خلیج(فارس) هستند در حالی که ما خواهان توقف جنگ در یمن و سوریه و حفظ ثبات در عراق و لبنان هستیم.

سید حسن نصرالله تصریح کرد ترامپ یقین پیدا کرده است که ایران در سطح نظامی قدرتمند و مقتدر است و جرئت و شجاعت دارد و به همین سبب از به راه انداختن جنگ علیه آن خودداری کرد.

آتشی که برخی به دنبال شعله‌ور کردنش در منطقه هستند دامن خودشان را آتش خواهد زد

سید حسن نصرالله خاطر نشان کرد دلیل قدرت و اراده ایران، سرنگون کرن پهپاد جاسوسی آمریکا و توقیف قانونی نفتکش انگلیسی است.

وی تاکید کرد ملت ایران، مذاکره مسئولانش تحت فشار را نپذیرفت، زیرا کرامت و عزت آنها بالاتر از هر چیزی است.

دبیرکل حزب الله هشدار داد جنگ علیه ایران،‌یعنی جنگ علیه تمام محور مقاومت و به معنای این است که تمام منطقه در این صورت در آتش خواهد سوخت.

وی تصریح کرد آتشی که برخی به دنبال شعله‌ور کردن آن در منطقه هستند،‌وجود و رژیم‌هایشان و نه فقط انگشتانشان را شعله‌ور خواهد کرد.

امیدواری به پیروزی نامزد ائتلاف حزب الله و جنبش امل در انتخابات میان‌دوره‌ای پارلمان لبنان

دبیرکل حزب الله در خصوص تحولات داخلی لبنان به انتخابات میان دوره‌ای پارلمان در حوزه صور اشاره کرد و اظهار داشت امیدواریم که شیخ حسن عزالدین به عنوان نامزد ائتلاف حزب الله و جنبش امل در انتخابات به پیروزی برسد.

وی با ابراز تاسف از اینکه نواف الموسوی به خاطر مسائل شخصی مجبور به استعفا از نمایندگی پارلمان شد، افزود از اهالی شهر صور و روستاهایش درخواست می‌کنیم که در انتخابات میان‌دوره‌ای در این حوزه شرکت کنند، ما شیخ حسن عزالدین را برای این ماموریت انتخاب کردیم و امیدواریم که وی به عنوان نامزد ائتلاف حزب الله و جنبش امل پیروز شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *